לא משנה עם מי אתה מדבר בתעשיית המוזיקה, אף אחד לא מאמין שעסקי התקליטים לעולם יהיו זהים. כאשר הגיע הזמן שהאולפנים יתרחבו מעבר לגרסאות ההקלטה החכמה והבית, עולות שלל שאלות. רק הזמן יגיד מה המשמעות של אולפני ההקלטות לעתיד עסקי התקליטים, וחשוב מכך, לעתידה כחברה.

אם אתה עושה מוזיקה בבית שלך, אנו נראה לך את הצעדים שאתה צריך לנקוט כדי להבטיח הקלטה ברורה וטבעית עם טיפול בחדר וטכנולוגיית מיקרופון. למד כיצד לערבב שירה בתערובת עריכה באמצעות תוסף ההפקה החדש – Ins הכלולים ב- Music Production Suite 3.0.

אתה מוכן להקליט עכשיו, אך מכיוון שמערכות הקלטה מודרניות מציעות כל כך הרבה מרווח והקלטה בבית נותנת לך יותר גמישות לכוונון הצליל לאחר מכן, אנו ממליצים להימנע מדחיסה או EQ בעת ההקלטה.
כדי לקרוא עוד אודות תיקון זיופים באולפן הקלטות כדאי לבקר באתר xn--8dbcambdbusobg.co.il

אני מהמר שיש חלק מיוחד בחדר שלך שמטופל בפועל לקבלה

אחת הדרכים להשיג את המיקרופון הנכון היא לקרוא את המיקרופונים השונים בהם משתמשים אנשי מקצוע מדי יום. אם תבחר בדגם שמתאים לזמר שלך, תוכל לבצע הקלטות אופטימליות, אך להיפך, המיקרופון הלא נכון יכול לגרום לזמר שלך להישמע גרוע מכפי שהיה צריך. לשירה נוכל לעטוף מעמד של מיקרופון בכלוב, להדביק את הזמר כמה סנטימטרים מהמיקרופון ולהקליט באמצע החדר, את המיקרופון לפניך. אתה יכול גם להקליט עם צלילים אחרים שמתקרבים למיקרופונים, כמו צליל של פסנתר, גיטרה או אפילו קול משלך.

קניתי מיקרופון אמיתי מסוחר מכובד עם מעט ניירת

מה שאני יכול להניח רק בגלל עדכון אריזה. גיליתי שה- SM57 האמיתי מכיל רק 3 מסמכים, שחזרו על עצמם בגרסה המזויפת או להיפך, ואילו ה- SM58 המזויף הכיל 5 ורק 3 מסמכים. הזייף באמת עזב את העיר לשם כך: הוא שיחזר את אריזות הזייפן ולא רק את הארגז והניירות המתאימים.

שוב

ההקלטה של ה- SM57 הלא נכון נשמעת דקה מדי וחסרה את הבום המאפיין בדרך כלל טום קומה, ואילו שוב הוא נשמע דק מדי. קיבלתי את הצליל הטוב ביותר מהמחבר – במצב אוטומטי כשהשתמשתי בו, אך מכיוון שלא ניסיתי לגרום לקול הנכון להישמע מטורף או מזויף, פשוט הקפדתי שזה יישמע טבעי.

באולפן

מהיר יותר להקליט הקלטה שנייה של שיר בזמן שהזמר מתאים את המגרש מאשר לג'ק ולהמתין ולהגביר את התוכנה בתקווה שהשיר נשמע טוב. אם מודל שפה טוב דורש מדגם קולי אקראי, זה לעולם לא יהיה הגיוני לאנשים שמבלים באופן קבוע שעות באולפן ההקלטות. באופן מסוים, ההשפעות המשתקות של מצבם הנוכחי של אולפני ההקלטה בארצות הברית הופכות אותם לאולפני ההקלטה היחידים שישרדו בעתיד. זה מסביר מדוע Descript התחיל כגרסת בטא פרטית עבור אנשי מקצוע בתחום האודיו.

אם אתה תוהה כיצד להקים אולפן הקלטות ביתי, אנו מכוסים: מהדקים ומנורות הם הדרך הזולה ביותר להתחיל ולנסות אילו סידורי תאורה מתאימים ביותר להקלטת DIY שלך – אולפן מֶרחָב.

בעוד שתיקון המגרש קשור בעיקר לתיקון שגיאות המגרש הקוליות

ניתן להשתמש בו גם לתיקון צלילים שגויים – המושרים על ידי זמרים בהקלטות מוסיקה ופופולריות. השימוש הנפוץ ביותר בתיקוני המגרש הוא תיקון חלקים אינסטרומנטליים שהוקלטו על ידי זמר (למשל גיטרה, פסנתר, בס, תופים וכו ').

שימוש בתיקון המגרש יכול להאיץ את תהליך ההקלטה

מכיוון שהזמר כבר לא צריך לשיר את קו הווקאלי של השיר או להקליט אותו מחדש עד לתיקון המגרש. ברגע נתון, המהנדס השולט ברדיו הקונצרטים יכול לערבב בצורה חלקה את קולותיו החיים של האמן ולהפריע לביצוע הקולי שהוקלט מראש. תוכנת תיקון המגרש יכולה לשמש גם לתיקון שגיאות המגרש בזמן שירה, אפילו באולפן הקלטות.

זה מאפשר לזמר להשתמש בתיקון המגרש בזמן אמת

וזה חשוב מאוד כדי להבטיח שההרמוניות הקוליות תואמות את השירה הראשית. בעוד שניתן להשתמש בסינכרון שפתיים גם במקרים שבהם המבצע אינו מסוגל לשיר כראוי במהלך הופעה חיה, זה לא אפשרי באולפן הקלטות ללא תיקון המגרש.

תיקון המגרש היה מרכיב מרכזי בעריכת שמע דיגיטלי מאז שפורסמו התוספים הראשונים של Pro Tools

בתחילת שנות השבעים, טכנאי האולפנים הצליחו לבצע תיקוני גובה צלילים פרימיטיביים באמצעות אופטימיזציה של מהירות הווריאציה של מכשירי ההקלטה המגנטיים. לדוגמאות ותחנות עבודה של סינקלייר היו הקלטות ישירות של דיסקים, אך הדבר לא היה הרסני מכיוון שבניגוד לקלטת תמיד היית יכול להתחיל בדיסק נקי והצליל המוקלט לא יירד. בעוד ש- Fairlight, CMI ו- Syn clavier עשו את מרבית עסקיהם באולפן ההקלטות, Pro-Tools לא הופיעו עד אמצע שנות התשעים. תיקון המגרש נמצא גם בכלי הקלטה דיגיטליים רבים אחרים, כמו Ableton Live.