הרשימה לעיל היא רשימה של כלי ניטור המערכת הטובים ביותר שיכולים לעבוד בסביבת Windows. היופי בכלים אלה הוא שלרובם יש מערכות ניטור ללא סוכנים המנצלות שירותים כמו HTTP, PING, SSH ומכשירי ניטור מבוססי Windows. בואו נסתכל על כמה מתוכנות המעקב הללו ונראה אם זה עובד בשבילנו.

לדוגמה

מנהלי מערכת יכולים להגדיר שיטות התראה למערכות תקלות להתקשרות, להתקשר לממשקי API של צד שלישי כדי לחלוק מידע אזהרה עם מערכות ניטור אחרות ולרשום שגיאות מוצרים. כלים אוטומטיים כוללים אירועים מבוססי מארח, כלי תחבורה ואחסון לניטור אירועים, אירועים מבוססי רשת, אירועים או אירוח מארח ומספקים מידע ארגוני אודות המערכת המייצרת אזעקות והודעות.

ניתן להפעיל או להשבית תכונות מסוימות של ניטור מערכת ויישומים

כלומר הגדרות המשפיעות על אזהרות ומעקב אחר המערכת. מערכת ניטור תשפיע בהכרח על המערכת העוקבת אחריה, ולכן אתה זקוק למערכת ניטור. עליהם לשאוף לשמור על ניטור למינימום על מנת להפחית את השפעת הניטור על הביצועים ולהגדיל את אמינות הניטור במקרה של בעיות אחרות במערכת. כדי לאתר ולמנוע כשלים, מעשי מאוד שיהיה לך כלי ניטור טוב, אך ניטור למניעת כשלים במערכת אינו חשוב רק למניעת כשלים, אלא גם לביצועי המערכת.

מערכת ניטור חייבת להיות מסוגלת להציג מידע קשור

מכיוון שהוא מגיע ממערכות שונות ובעל מאפיינים שונים. מערכת ניטור חיונית לתצוגה הוליסטית של כל התשתית והיא הכרחית לחלוטין למעקב אחר מערכות ייצור חשובות, אך לעיתים קרובות יש לה דרישות פחות חשובות. ספקי כלי ניטור גדולים מציעים הכשרה לניטור מערכות, אשר בדרך כלל מתמקדת בפיתוח ויישום מערכות ניטור מערכות וניהול מערכות. SolarWinds, למשל, היא ספקית מובילה ומציעה הכשרה והסמכה לניטור מערכות באמצעות האקדמיה שלה.

בנוסף לשרת ולפקח על היישומים

הצרור לניהול מערכות כולל גם Storage Resource Monitor (SRM). אנו יכולים לסווג את כלי שורת הפקודה השונים שיכולים לבצע ניטור מערכת וניטור מערכת, שניים מהם הרלוונטיים ביותר לניטור המערכת: צג ניהול שרתים ומערכת ניהול מערכות.

תוכנית ניטור פשוטה בזמן אמת

שימושית כדי לראות באילו משאבי מערכת משתמשים. כלי ניטור משאבי מערכת זה מנתח בעיות רשת ומתריע בפני האדם כאשר מדדים כגון ביצועי שרת נהרסים. כלים אלה חורגים מניטור המערכת וכוללים ניהול מערכות, ניטור רשת ואפילו ניטור ביצועי המערכת. אם אתה משתמש ביתי יחיד, יעיל הרבה יותר להשתמש בתוכנת ניטור מערכת ייעודית.

למרות שמערכות ניטור שימושיות להפליא לפרשנות וחקירה פעילה

אין צורך להסיר את המנהל מהמערכת. למרות שלעתים מועיל לצרף שירותים, המורכבות באבחון בעיות ומערכות ניטור גורמת לכך שחשוב שמערכת הניטור תהיה נגישה באופן עצמאי. אין טעם גם "לנתק" מנהל מערכת ממערכת, אם כי לפעמים זה יכול להיות שימושי.

פחות זמן מושקע בבדיקת תפקודה התקין של המערכת, מכיוון שמערכת הניטור דואגת עבורך ואתה שולט בה בעצמך.

מסיבה זו קל יותר למנהלי IT רבים לבזז את המערכת ולבצע אוטומציה של ניהול מערכות מקיף ולהעביר אותה למיקור חוץ לכלי הניטור של SysAdmin

צג יישומי השרת של SolarWinds (SAM) הוא אחד מכלי ניהול המערכת הפופולריים ביותר הקיימים בשוק כיום. לקבלת מאמר זה על מנתח התעבורה הטוב ביותר של Sflow, עיין במרכיבי חבילת אוריון.

תוכנת ניטור רשת

היא כלי נהדר לזיהוי ופתרון בעיות הקשורות לרשת. הכלים לניטור שרתי לינוקס לובשים תמיד את צורת הפקודה של מערכת Sar, שנראה כי היא משמשת מספר רב של שרתי לינוקס ומערכות לינוקס רבות אחרות. במאמר זה נעקוב אחר ביצועי רשת לינוקס באמצעות צג היישומים של שרת SolarWinds (SAM) וחבילת אוריון.

אמנם ניטור חזק

הוא החשוב ביותר עבור מערכות ייצור, אך ניטור יכול להועיל למערכות בימוי ובדיקה, מכיוון שאולי אין מדדים כלליים. עם זאת, תוכנת ניטור המערכת דורשת מעקב אחר ביצועיהם של מספר רב של שרתי ויישומי לינוקס, כמו גם ביצועי רשת.

כשאתה בוחן את המערכת האקולוגית למעקב

אתה נתקל במינוח נפוץ המשמש לעתים קרובות לדיון בדרכים השונות שבהן מטפלים בנתונים ובפשרות השונות שיש לקחת בחשבון. בבסיסה, מערכת ניטור היא כלי פשוט שאוסף נתונים שנוצרים ונאספים ממערכות קיימות. כאשר משתמשים בנתונים שנאספו על ידי מערכת המוניטור, המהווה אחד מיישומי הליבה לניטור, ניטור והתראה, יש לקחת בחשבון גם ביצועים של מערכות אחרות, כמו ביצועי רשת, תעבורת רשת או חביון רשת. כל צג מערכת מאזן תמהיל מסוים של יכולות, ולכן הצרכים של כל מחלקת IT תלויים בארגון שהוא משרת.