ניהול רשתות מחשב

שתף את הפוסט

רכיבי הרשת השונים כוללים התקנים בודדים (למשל קישורים, נתבים, מארחים) והפשטות מקצה לקצה כגון נתיבים ברשת. הכימות, המדידה, הדיווח, הניתוח והשליטה בביצועים (למשל עומס ותפוקה) של רכיבי הרשת הם המטרה העיקרית של ניהול ביצועים.

ניהול רשת כולל מגוון שיטות, תהליכים, נהלים, פעילויות וכלי תוכנה המשמשים להפעלה ותחזוקת רשתות מחשבים. המונח "תוכנת ניהול רשת" מכסה מגוון רחב של מושגים, כאשר שלושת התחומים העיקריים הבאים נמצאים במוקד.

הסקירה כאן היא חלקית וממצה של מקצוע ניול הרשתות, אך לפרטים נוספים ומעמיקים אודות ניהול רשתות ניתן להכנס לאתר dcom של נתנאל דוידי

ניהול רשתות

הוא תהליך של הקמה, ניהול ופתרון בעיות למטרות פרטיות ועסקיות. ניהול רשתות הוא המטרה להבטיח כי צד ה- IT של החברה מוגדר בצורה גמישה ורציונלית המזערת שיבושים, מספקת ביצועים גבוהים ומסייעת לך להימנע מבעיות אבטחה. לרוב רשתות ארגוניות הן גדולות ומורכבות, כלומר המשימות שעל מנהלי הרשת לבצע יכולות להכריע את המאמצים הידניים.

עלויות התפעול שולטות בעלויות הציוד עבור מרבית רשתות הטלקומוניקציה

מה שהופך חיוני לניהול רשת חיוני בכדי להבטיח פעולה חלקה של הרשת. התכונות העיקריות של ניהול הרשת כוללות תצורת התקנים וחיבורים, ניטור ביצועי רשת וניהול תקלות. מידת השקיפות שהרשת מספקת משפיעה גם על כמות הניהול שניתן לבצע.

מטרת ניהול התקלות היא להקליט, לזהות ולהגיב לתקלות ברשת. הנתונים אודות התקני רשת וצמתים נמצאים בידי מנהל הרשת, כך שהם יכולים להבין טוב יותר, לזהות ולתקן בעיות. תוכנה מתקדמת לניהול רשת יכולה לפתור בעיות אלה.

תוכנית ניהול רשת יכולה לעזור להבטיח שסימנו בעיות כדי שתוכלו לתקן אותן במהירות ולקבל פיתרון מוצק. שימוש בכלים המסייעים בניהול רשת יכול להבטיח שלא תפספס שום בעיה העלולה לשבש את המערכת שלך ולהשפיע על איכות השירות.

ניהול כתובות IP (IPAM) הפך ליכולת חיונית עבור ארגונים גדולים רבים

ולכן חשוב להיות מסוגל לפקח עליו. שילוב IPAM בכלי לניהול רשת הגיוני כל עוד אותו אדם מבצע את שתי הפונקציות. לא ניתן לנהל מעקב אחר כתובות שהוקצו במספר גדול של מאגרי DHCP על ידי מערכת ידנית.

ניהול רשת הוא תהליך ניהול וניהול רשת מחשבים. פרוטוקולי רשת תופסים תהליך גדול ומפרקים אותו למשימות ופונקציות ספציפיות קטנות יותר. ככל שתבצע אוטומציה של משימות הניהול הקטנות יותר, התהליך יעיל יותר.

מערכת ניהול רשת (NMS)

היא יישום או קבוצה של יישומים המאפשרים למהנדסי רשת לנהל רשתות כמרכיבים עצמאיים במסגרת ניהול רשת גדולה יותר שמבצעת מספר פונקציות מפתח. NMS מזהה, מגדיר, מפקח, מעדכן ומתקן התקני רשת ברשתות ארגוניות קוויות ואלחוטיות. ככל שהרשתות האלחוטיות נפוצות יותר, קיימות מערכות ניהול רשתות מאוחדות המאפשרות למהנדסי רשת לעקוב אחר כל הרכיבים הקווים ואלמנטים ברשת האלחוטית מתוך קונסולת ניהול אחת.

פרוטוקולי רשת הם הסיבה שאתה יכול לתקשר עם אנשים בכל מקום בעולם ולמלא תפקיד מכריע בתקשורת דיגיטלית מודרנית

כמו שדיבור באותה שפה מאפשר תקשורת בין שני אנשים, פרוטוקולי רשת מאפשרים להתקנים להתקשר זה עם זה באמצעות כללים מוגדרים מראש המובנים בתוכנה ובחומרה של המכשירים. סוגים אלה נחוצים לשימוש בכל מכשיר רשת, והם פועלים יחד בכדי להקל על השימוש.

פרוטוקולי ניהול רשת מוגדרים

כדי לתאר את ההליכים השונים הנדרשים להפעלת רשת מחשבים. הם משפיעים על מכשירים שונים ברשת אחת, כולל מחשבים, נתבים ושרתים, כדי להבטיח שהרשת בכללותה תפעל היטב. פרוטוקולי תקשורת מאפשרים להתקני רשת שונים לתקשר זה עם זה.

אם אתה חדש בניהול רשת

ייתכן שיש לך מספר שאלות לגבי ניהול רשת מכיוון שזו קטגוריה רחבה הכוללת משימות רבות ושונות. השורה התחתונה היא שבעוד כלים מתמחים הם יציבים ושולטים היטב בניהול רשתות כללי, הם אינם מכסים כמה שיותר מכשירים, שירותים וסוגים של פונקציות ניהול כמו הכלים שבדקנו כאן. הם מציעים כמה תכונות שימושיות שלא תמצאו בכלים שאנו סוקרים, לכן וודאו כי אתם זקוקים להם והיו זהירים כשמוסיפים אחד מכלי ה- IT שלכם.

מומחי תמיכה במחשבים מציעים עזרה וייעוץ לאנשים וארגונים המשתמשים במחשבים

תוכנות והתקנים. מומחי תמיכה ברשת מחשבים תומכים בצוותי IT אחרים בארגונים שלהם, ואילו מומחי תמיכה במשתמשי מחשבים תומכים במשתמשי IT שאינם סובלים מבעיות מחשב. בין אם אתה משתמש במערכת מבוססת סוכנים או חסרת סוכנים, ישנם כמה היבטים שלמדנו כדי להעריך את הפתרון.

ניהול רשתות מחשבים וניהול אבטחה

היא תוכנית דו שנתית המובילה לתואר Associate of Science (AS). ניסיון מעשי ברמה גבוהה ניתנת במעבדת רשת המוקדשת לתכנית טכנולוגיית ניהול רשתות מחשבים (MCC). תוכנית ה- MCC נועדה לספק את ההכשרה הטכנית הנדרשת להתקנה ולתחזוקה של סביבת רשת מחשבים כמו גם כישורים בינאישיים לאינטראקציה עם אנשים ומחשבים בכל רמות המיומנות בארגון או בארגון.

התואר הראשון במדעים בניהול רשתות ואבטחה באוניברסיטת דבנפורט מלמד כיצד לתכנן

ליישם, לתחזק ולאבטח רשתות מחשבים מורכבות. אם אתם מחפשים תואר ב- IT שממקם אתכם לעבודה בתחום אבטחת הסייבר, תוכלו לבחור בבחירה חכמה לתואר ראשון במדעים בניהול רשתות ואבטחה. בתואר זה תלמד כיצד להתקין, לתחזק ולתקן שרתים והתקני רשת, כולל נתבים ומתגים התומכים ברשתות אלחוטיות וקוויות כאחד.

קריירה בניהול רשתות מחשבים כוללת מנהלי IT ומנהלי רשתות המביאים ניסיון מקצועי למשימת פיקוח והכוונה לשימוש הנוכחי והעתיד בטכנולוגיית המידע של הארגון

מנהלי רשתות מחשבים אחראים על שמירת אבטחת הרשת והמערכת ומחליטים כיצד לתקצב את עלות שדרוגי המערכת הדרושים. הם גם ממליצים למנהלים על הצורך בשדרוגים ומנהלים משא ומתן עם ספקים לגבי תוכנות וחומרה חדשות.

בוגרים יכולים לעבוד בעבודות כניסה בסביבה המקומית כמנהלי רשת, מפעיל רשת, מנתח רשת או כטכנאי רשת. הטבלה שלהלן מספקת דרישות כלליות ומידע קריירה למנהלי רשתות מחשבים.

 

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן