משפחת מתגי ה- Cherry MX, שהושקה לראשונה בשנת 1983, היא ככל הנראה מתג המקלדת המצליח ביותר שנבנה אי פעם ונחשב כסטנדרט הזהב בקרב מתגי מקלדת למחשב. מגוון סגנונות של מעצבים ומעצבים יכולים להבחין בין מתגים אלה למתגים תעשייתיים כאשר האסתטיקה פחות חשובה. מתגי ה- MX של שרי זמינים בגרסאות צבע שונות, כגון אדום, ירוק, כחול, צהוב, כתום וירוק.

לסוג זה של מתג יש רק גורם צורה אחד גדול

אך יכול להיות שילובים שונים של סורגים וזריקות. מתג אור פשוט מסוג זה, למשל, צריך אולי רק מוט וזריקה, אך הוא יכול ללבוש צורות רבות. דוגמה תהיה מתג מפלס המשמש לאיתור אם טנק מתקרב ליכולתו. מקובל שמתג יחיד גורם למספר תופעות שונות, כמו ברקים, אש, עשן, חום וכו '. —- מתג אמיתי יכול גם להקפיץ ולקשקש, וזה סימן שהמתג סגור אך לא בשימוש. הקפיצה של אות המגע של מתג SPDT ניתנת לסינון במגוון שיטות שונות, כגון שימוש בפילטרים, פילטרים ומסננים שוב ושוב.

כשהמתג במצב "כבוי" ההתנגדות שלו גבוהה במיוחד

אך מיקום זה זמני בלבד מכיוון שברגע שמשחררים אותו הוא חוזר לכיבוי. אם הוא במצב "פועל" או "כבוי", התנגדות המתגים היא אפס והמגעים מאבדים מעט מאוד זרם. שים לב שבסימולטורים של מעגלים, שמדמים במובנים מסוימים מתג פתוח עם התנגדות גבוהה מאוד (אך לא אינסופית), הזרם אולי לא בדיוק אפס, אך עשוי להיות כה נמוך עד שמספר פמט-מנורות דולף החוצה. עם זאת, אם יש לך רק קבוצת אנשי קשר אחת, תצטרך להשבית כל איש קשר עוד פחות, כך שאם הוא כבוי או פועל, הוא ישבית את כל אנשי הקשר הללו בבת אחת.

אוהדי ה- Cherry MX Blues, המחפשים אלטרנטיבה קלה יותר ומגיבה יותר, בהחלט צריכים לנסות את המתגים האלה. קנו מקלדת עם מתגים להחלפה חמה כדי שתוכלו לנסות מספר מתגים ולראות איזה מהם מתאים לכם ביותר.

מתגים אלה משמשים ליצירת חיבורים בין קצוות המתגים ומוקצים לפלח הרשת בו נמצאים הצמתים

הם נותנים לתנועה הדרושה לעבור רק דרך ההצבעה, ויכולות הניתוב המובנות בשיעור ההצבעה מקלות על כך. מתגים כאלה יכולים לשמש גם לחיבורים במהירות גבוהה, השהיה נמוכה או אפילו רוחב פס גבוה. כאשר התנועה נכנסת לרשת משנה אחת, ניתן לנתב אותה דרך אחרת, אך רק אם היא נמצאת באותה רשת.

כאשר מכשיר שולח חבילה למכשיר אחר, הוא נכנס למתג, והמתג קורא את כותרת החבילה כדי לקבוע מה לעשות איתו. לאחר חיבור ההתקן למתגים, המתג מציין את הקוד שנאפה בכרטיס הרשת שלו (NIC), המחובר לכבל אתרנט המחובר לחיבור המיתוג.

אם אתה רוצה לקבל מושג כיצד נשמע מתגים שונים

הנה רשימת השמעה עם לחיצות על כפתורים. מתגים רב-מוטיים שימושיים למעבר בין אותות שמע של הערוץ השמאלי והימני. כאן הזרם זורם בין שני מעגלים והוא נקטע כאשר המתג מופעל או כבוי. מיתוג קצר במעגל אחד מאפשר לשני המעגלים באופן זמני מאוד, אך מתג קצר מפסיק את אחד המעגלים מבלי להפעיל את השני.

משמאל לימין: החלף משמאל לימין, מימין לשמאל, משמאל לשמאל וימין וכן לצד ימין ושמאל של מתג רב-מוט.

המתגים מתקצרים לרוב לקצר, כך שמתגים חד-מוטיים וכפול-מוט נקראים מתגי SPDT. השווה זאת למתגים בודדים, שניים, שלושה ורב-מוטים שתוארו לעיל, ומתג יחיד עם מתג כפול.

שרי מייצרת את מתגי ה- MX שלה כדי להתחרות בסוגי מתגים חדשים יותר על נקודות הפעלה גבוהות יותר. הוא מציע גם סוג מתג נפרד למתגי הפעלה מהירים, חביון נמוך ומתח גבוה ובינוני.

בהשוואה למתגים חכמים

למתגים הארגוניים יש יותר תכונות שניתן להתאים אישית ולבצע אופטימיזציה, אך בדרך כלל הם יקרים יותר ממתגים חכמים יותר. מתגי ה- MX של שרי, למשל, עולים בין 1,500 $ ל -2,000 $, תלוי במתג. ישנם גם מתגים פחות יקרים, הניתנים לניהול מלא; מתגי החלונית הם לחצנים גדולים יותר, אידיאליים לאנשים שלא יכולים להשתמש בכפתורים קטנים במכשירים המותאמים אישית ביותר. לכן, מתגים מתוחכמים יותר ולא מנוהלים הם בחירה טובה עבור מתגים במהירות גבוהה, זמן אחזור ועוצמה גבוהה, כמו גם עבור זמן אחזור נמוך ועוצמה בינונית.

ניהול חשמל

היא טכנולוגיה חדשה יחסית ויש להתנהל עליה משא ומתן אוטומטית אם המתג תומך ב- EEE, אך ישנם מתגים שאינם מנהלים כראוי את המשא ומתן הזה. מתגים חכמים פועלים בצורה הטובה ביותר כאשר יש לך מתגים מרובים השולטים בתאורה אחת, המכונה תאורה שלוש או ארבע כיוונים. כאשר אתה חושב על זה, יש הרבה תצורות אפשריות, תוך התחשבות במתגי ההפעלה עצמם ובמכשירים המחוברים לחשמל. בכל פעם שיש לנו מעגל, יש לנו כמה מעגלים שונים שיש לפתור באופן עצמאי.