מסעות בזמן הם נושא פופולרי במדע בדיוני במשך עשרות שנים ומושג סיפור סיפורי מבטיח. טיפט אומר כי HG וולס פופולרי את המונח "מכונת זמן", אך עשה לאנשים את הרושם כי החוקרים זקוקים למכונה בארגז מיוחד בכדי לנסוע בזמן. וולס תיאר את הרעיון בנובלה שלו משנת 1895 "מכונת הזמן", בה תיאר ספינה בתנועה. – בחצי המאה שלאחר מכן, ספרות מסעות בזמן התמקדה בעיקר בהתנגדויות לאפשרות ולהסתברות של נסיעה בזמן. כדי להגן על האפשרויות מול טיעונים אלה, עלינו להראות כי מסע בזמן אינו הדרך הבטוחה ביותר להשיג את הבלתי אפשרי.

אם יקומים מקבילים הם אמיתיים וחברה מתקדמת יכולה ליצור חור תולעת יציב ולהפוך אותו למכונת זמן

מסע בזמן אפשרי. אבל אם זה כנראה בלתי אפשרי, יש כמות אינסופית של היקום שמונעת מאיתנו ליצור פרדוקס כזה, שום פרדוקס לא יתרחש ונוכל לנסוע. במילים אחרות, אם מישהו שיחיה בעתיד יוכיח שיום אחד יתאפשר מסע בזמן, הוא יגלה אודות ההזמנה וישתמש בחור תולעת או במכונות זמן כדי לחזור למסיבה. אבל גם אם זה היה אפשרי (ויש יקומים אינסופיים למנוע פרדוקסים מלהתעורר), אין זה סביר שזה יתאפשר מתישהו, אולי בעוד כמה מאות אלפי שנים.

אז יכול להיות שמסע בזמן יהיה חלק מהמציאות היומיומית שלנו בעתיד הלא רחוק

התיאוריה של אלברט איינשטיין אינה כוללת את מסע בזמן, אך זו רק מסע בזמן, ולא חלל, ולכן זה אמור להיות אפשרי. יש תכנית מסע בזמן חדשה שהציע ג'וניור גוט, שבה ניתן היה לבנות מכונת זמן בצורה של שני מיתרים קוסמיים הנעים במקביל ויחס זה לזה. מכונת המסע בזמן המוצעת, המשתמשת בחור תולעת עביר, תפעל באופן היפותטי באופן הבא: קצה אחד של חור התולעת מואץ לחלק ניכר ממהירות האור, אולי על ידי מערכת הנעה מתקדמת, ואז חוזר למקורו. אם אנחנו נמצאים בתוך חלק קטן מזה, זה יהיה מסע בזמן, פשוט לא בחלל. עם נסיעה בזמן לאחור, ניתן למצוא פיתרון לתורת היחסות הכללית המאפשר זאת, כגון חור שחור מסתובב.

כשגופו ומוחו של המטייל חוזרים למצבם ביעד, הנסיעה בזמן הופכת להיות מורגשת, אך אנחנו עדיין לא ממש בדרך חזרה. אנחנו פשוט נעים קדימה ואחורה בין שני קצוות חור התולעת, ולא קדימה ואחורה, כך שאנחנו לא ממש "רחוקים אחורה".

אם מסע בזמן היה אפשרי מבחינה לוגית

נוסע בזמן יכול לחזור לעבר ולרצוח את העצמי הצעיר שלו או להשמיד את מכונת הזמן שלו לפני שהיא תושלם. זה יאפשר למישהו לנסוע אחורה בזמן למקום ומקום שאינו המקום בו נולד, ויפר את תפיסת הסיבתיות היקרה ביותר שלנו. נראה כי הנוסע בזמן ייכנס ל"מכונת הזמן "וכך יגרום לו לעזוב אותה בשעה מוקדמת יותר (t0), אך באותה תקופה שום פרדוקס לא יתאפשר להתקיים. אם זה היה אפשרי (וזה יהיה), מטיילים בזמן יוכלו לרצוח ולחזור לעצמי הצעיר שלהם בעתיד, אך זה יכול לסתור את כל התפיסות הסיבתיות היקרות.

חוקי הפיזיקה עשויים לאפשר נסיעה בזמן

אך איננו מכירים אותם מספיק טוב כדי להיות בטוחים. אנחנו יודעים עליהם מספיק כדי לומר שזה לא קסם ושצריך לעקוב אחר כללים מסוימים. למרות האתגרים הטכנולוגיים הללו, יש לציין כי האפשרות למסע טבעי בזמן אל העבר תואמת את תורת היחסות הכללית. אם זה היה אפשרי, לא היה לנו ספק לגבי מהות הזמן וטבעו כשאלה של טבע.

אבל אם נסתכל מקרוב על התיאוריות הטובות ביותר לגבי זמן ומרחב שיש לנו

מתברר שאין שום סיבה טובה לאסור נסיעה בזמן. בתאוריית היחסות המיוחדת, זמן טבעי מוקצה לזמן האישי של הנוסע בזמן, וזה בדרך כלל מיועד למסע בזמן. מסע בזמן אינו אפשרי בזמן ניוטוני מוחלט, אך נדרש כמות ניכרת של מקום בכדי לגרום לו לעבוד. כשאנחנו בוחנים אם זה אפשרי, עלינו להבחין בין נסיעה אחורה וקדימה. זה מבהיר שזה קורה רק כאשר משך המסע בזמן חיצוני אינו תואם את משך הזמן בעבר (כלומר הזמן הכולל מאז המסע האחרון) ולא כאשר אנו נעים באופן דטרמיניסטי וליניארי אל העתיד ( למשל בזמן).