מהו תהליך הייצור של שתלים דנטליים להשתלות שיניים

שתף את הפוסט

להלן טיפים לבחירת השתלים הדנטליים הנכונים, כדלקמן:

1.הדבר החשוב ביותר הוא בחירת גוף השתל בהתאם לצרכי המטופל. גודל השתל הדנטלי לא רק היה נושא למחקרים רבים, אלא גם נושא לוויכוחים רבים. ככלל, גודל השתל המתאים ביותר להשתלות השיניים לפי מחקר הספרות האמריקאית הוא כ-6-8 מ"מ. על פי מחקרי הספרות הגרמנית, ניתן לבחור 8-9 מ"מ עבור הלסת העליונה ו-7 מ"מ-8 מ"מ ללסת התחתונה. על פי מחקר של ספרות קוריאנית, 8-8.9 מ"מ עדיף ללסת המעלה ו-5-6 מ"מ עדיף ללסת התחתונה. כמובן, כל אחד משלו. כולכם שונים, כך שרופא השיניים אמור לעזור לכם לבחור את השתל הדנטלי הטוב ביותר.

2. אושר כי ניתן להשתמש בשתלים דנטליים רק על השיניים הטבעיות. לצורכי התותבת של השתלים, ניתן לבחור אותו עם המעצורים הקבועים והתותבת הניתנת להסרה. עם זאת, הבחירה אם יש סרגל שמירה צריכה להיות מאוזנת בקפידה. ואז חשוב מאוד לבחור את השתלים הדנטליים הטובים ביותר עבור המטופל.

3. השיטה הניתוחית וכיצד לבחור את השתלים הדנטליים מאוד מעניינת עבור המטופלים לעשות את דרכם. אם יש דימום לאחר הניתוח, קריש הדם ישפיע על צורת רקמת העצם במגע עם פני השטח. יש צורך לסגור את הפצע לאחר השלמת הניתוח.

4.השתלת שיניים הטובה ביותר היא לא רק בלסת העליונה של עצם הלסת או בלסת העליונה של הלסת העליונה או הלסת העליונה של הלסת התחתונה, אלא גם בלסת התחתונה. על פי המאפיינים האנטומיים השונים, כמו ניבים תחתונים ושיני בינה תחתונות, או הזווית בין הלסת העליונה ללסת התחתונה, עבור המטופלים השונים, מיקום השתל של כל אחד יכול להיות שונה.

שתלים דנטליים יכולים לשפר את איכות החיים של המטופלים על ידי מילוי הפגמים בשיניים, וניתן להשיג את מיקום השתלים שלהם בכל עת. לכן, מומלץ למטופלים לבחור בשיטה המתאימה, לבחור את השתלים הדנטליים הטובים ביותר, לבחור את מיקום השתל הטוב ביותר, להפוך את חייהם לנוחים יותר.

במהלך תהליך הרמת הסינוס, בדומה להשתלת עצם, מניחים עצם מלאכותית או עצם מעוקרת של בעלי חיים מתחת לחניכיים כדי להגדיל את סך חומר העצם ולהעלות את הסינוסים כדי לפנות מקום לשתל.

הליכי השתלת עצם והרמת סינוס מוצלחים לעתים קרובות מאוד

ומאפשרים לך להמשיך בתהליך התקנת השתל. השלב הראשון של הליך ההתקנה הוא השתלה כירורגית של שורש השן המלאכותית. סוג זה של שתל מחובר לעצם הלסת כדי לפעול כמו שורש שן אמיתי והוא מעוצב כמו בורג קטן.

רופאי שיניים מעדיפים שיטה זו מכיוון שהיעדר שן בפה עלול להוביל לאובדן עצם ולעקירה של שיניים סמוכות

שתלים תוך אוסריים מוחדרים בניתוח עמוק לתוך עצם הלסת שם הם מחליפים את שורשי השיניים. בתהליך השתלת שיניים נעשה שימוש בתותבות קטנות בצורת בורג לקיבוע שיניים מלאכותיות הן במהלך שיקום השיניים והן במהלך החלפת שן פרטנית. שתלים הם ברגי טיטניום שרופא השיניים מחדיר לעצם הלסת ומקבע את השן או הכתר התותבת.

עם הזמן

שתלי טיטניום גדלים באופן טבעי בחזרה לעצם, תהליך המכונה אוסאואינטגרציה. ניתוח שתלים יכול להחליף שן אחת או יותר אם יש מספיק עצם כדי לתמוך בשתלים. חולים פוטנציאליים להשתלים צריכים לבצע את ההליך בהקדם האפשרי לאחר אובדן שיניים כדי למנוע איבוד עצם באזור זה.

תכנון השתלת שיניים יכול לערב מגוון רחב של אנשי מקצוע

לרבות רופא המתמחה במצבי פה, לסת ופנים (מנתח פה ולסת), ורופא שיניים המתמחה בטיפול במבנים התומכים בשיניים, כגון חֲנִיכַיִם. ועצמות (רופא חניכיים), רופא שיניים שמתכנן ומתקין שיניים מלאכותיות (תותבות), או לפעמים מומחה לאוזן, אף וגרון (אף אוזן גרון). ניתוח שתלים יכול להוות אלטרנטיבה טובה לתותבות או גשרים שאינם מתאימים זה לזה, ויכול להציע אפשרות כאשר היעדר שורשי שיניים טבעיים אינו מאפשר ייצור של שיניים תותבות או החלפות שיניים גשר. ניתוח שתלים הוא הליך בו מחליפים את שורשי השיניים בפינים מתכתיים הדומים לברגים, ומחליפים שיניים פגומות או חסרות בשיניים מלאכותיות שנראות ומתפקדות בדיוק כמו אלה האמיתיות.

שתלים דנטליים אינם רק תותבות

הם חייבים לספק החלפה מלאה של שיניים הפועלות כשורשים מלאכותיים על מנת לשמור על תפקוד מלא ולעצור או למנוע אובדן עצם בלסת. כיום, שתלים עם כתרים צמודים הם הטיפול המועדף לאובדן שיניים מכיוון שהם פועלים כמו שיניים טבעיות ומסייעים בשימור מבנה הלסת, ומונעים ניוון עקב אובדן עצם. לכן, נראה כי שתלים דנטליים מותאמים אישית מציעים יתרונות עבור חולים עם ספיגת עצם מכתשית.

ייצור תוסף אפשר ייצור של שתלים מותאמים אישית ברזולוציה בקנה מידה מיקרו

ולמרות שהיעילות של תהליך זה אינה ברורה, זהו תהליך פוטנציאלי לייצור שתלים דנטליים. במשך שנים רבות, שתלי טיטניום הם החומר היחיד בו נעשה שימוש בהשתלות, אך ככל שהטכנולוגיה התקדמה, הדבר נכון גם לגבי האפשרויות שלנו. עם זאת, כאן ב-Widner & Alford אנו מעדיפים להשתמש בשתלי טיטניום ממגוון סיבות.

שתלים מסורתיים אופייניים כוללים ברגים טיטניום ונירוסטה עם משטחים מחוספסים או חלקים

השתלות שיניים מודרניות משתמשות באוסאואינטגרציה, שהיא תהליך ביולוגי שבו העצם מתמזגת היטב עם פני השטח של חומרים מסוימים (כגון טיטניום וקרמיקה מסוימת). הליבה של שתלים דנטליים מודרניים היא תהליך ביולוגי הנקרא אוסאואינטגרציה, שבו חומרים כמו טיטניום יוצרים קשר הדוק עם העצם.

השתל-שתל ממוקם תחילה כך שיוכל להשתלב, ואז מתווספת התותבת. Osseointegration מצריך זמני ריפוי שונים לפני חיבור תותבת (שן, גשר או תותבת) לשתל או מיקום אבוטמנט שיכיל את התותבת/כתר.
למידע מורחב על מהו תהליך הייצור של שתלים דנטליים להשתלות שיניים והשתלות שיניים בראשון לציון כדאי להעיף מבט ב- dental-clinics.co.il

בדרך כלל

עמודת הטיטניום של השתל מונחת בפרוצדורה ולאחר מכן מקבעים את הקיבוע. השלב האחרון לאחר ריפוי השתל הוא ההליך הכי פחות פולשני להתאמת העזר והכתר לשתל. שלב זה כרוך בדרך כלל בחשיפת החניכיים כדי שניתן יהיה לאבטח את השתל על מנת להרכיב כראוי את העזר והכתר.

בחלק הראשון של הליך זה, רופא השיניים שלך יניח בניתוח את בסיס השתל בעצם הלסת שלך ואז יתפור אותם יחד לריפוי. בין הניתוח הראשון לשני, בסיס השתל נמזג עם עצם הלסת ליצירת בסיס חזק כמו שורש של שן אמיתית.

היתרון הגדול ביותר של ניתוח מסוג זה

הוא שהשתל לא יהיה שונה משיניים טבעיות אחרות וישמור על בריאות הפה של המטופל בשנים הקרובות. סט שתלים עוזר להתקין תותבות; יש להתייחס לשתלים כמו לשיניים רגילות, ולצחצח שיניים באופן קבוע. השיניים שאתה מקבל בהתחלה הן זמניות עד שהשתלים מתרפאים ויש לך מגע בריא בעצמות כדי לשמור על תותבות קבועות.

במקרים מסוימים

ייתכן שתידרש השתלת עצם קטנה בלבד, אותה ניתן לבצע במקביל לניתוח ההשתלה. אם עצם הלסת דקה או רכה מדי, ניתן להציע השתלת עצם או הליך אחר לפני תחילת תהליך השתלת השיניים. אם אין מספיק רקמת עצם לתמיכה בשתל, יידרש הליך השתלת עצם. אתה חייב להיות מספיק עצם כדי להחזיק את השתל במקום או שהוא לא יעבוד.

כאשר משתילים שתל טיטניום, העצם עדיין יכולה לצמוח עם השתל, ממש כמו שן טבעית, מה שמאפשר לשתל להחזיק מעמד זמן רב יותר. אחד היתרונות העיקריים בשימוש בשתל טיטניום הוא בכך שהוא לא יפגע בעצם הלסת.

זה נובע בחלקו מהקשר המבני והתפקודי בין השתל לבין העצם החיה

כמו גם הטכנולוגיה המודרנית שגורמת לשיניים להתאים בצורה מושלמת. ניתוח פה פשוט באמצעות כדורי הרגעה וחומרים מודרניים יכולים ליצור שתלים שהופכים לחלק מהלסת ומחליפים שיניים טבעיות. פלטפורמת שורש אולטרה-קצרה (PRF) או שתלים דנטליים בצורת "צלעות" משמשים באזורים שבהם נדרש במקור הרמת סינוס או השתלת עצם. שתלים אורתודונטיים ממוקמים ליד השיניים ומשמשים כעוגנים לקיבוע הפלטה.

בשני המקרים ניתן לבחור בתותבת נתמכת שתל, שהיא תותבת נשלפת המקובעת על השתלים, או גשר קבוע שמוצמד או מוברג למקומו.

מכיוון שהשתל חזק מספיק

כדי לתמוך במספר שיניים, מספיק שישה שתלים כדי להחליף 10 או 12 שיניים שחסרות ברציפות בלסת העליונה או התחתונה. הם יכולים לשמש גם כאשר צפיפות העצם של המטופל אינה מספקת, או כתמיכה זמנית כאשר שתלים דנטליים גדולים יותר מרפאים. מאחר וכל חלל פה שונה, צרכים אישיים למרחב ולנגישות העצם עשויים להכתיב שימוש בשתלים בגדלים שונים. סוג שתל שתל שורש סטנדרטי 13 מ"מ עם ידית להשוואת מידות. שתלים זיגומטיים ארוכים יותר משתלים סטנדרטיים ומשמשים לאנשים עם לסתות לא מספקות.

 

פוסטים נוספים

מוצרי חשמל

קטגוריית 'מכשירי חשמל' בבלוג המקצועי שלנו מוקדשת לספק לקוראים שלנו ידע מעמיק על מכשירי חשמל ביתיים ומסחריים שונים. זה לא רק מכסה את המגמות האחרונות,

דילוג לתוכן