אחת השאלות הפופולריות ביותר שאנו מקבלים מהקונים היא האם כדאי לקנות מדפסת לייזר צבעונית או מדפסת הזרקת דיו. מתי הזמן לבחור מדפסת לעסק, למשרד או לבית שלך? הבחירה בין הזרקת דיו למדפסת לייזר מסתכמת באמת אם ברצונך להשתמש במדפסת במשרדך או בבית, בחנות או בבית עם משרד קטן. החלטות בין דיו למדפסות לייזר קובעות את איכות הביצועים של המדפסת שלך, כמו גם את מחיר ואיכות הרכיבים שלה.

המשמעות

היא שחשוב להבין את ההבדל בין מדפסות לייזר למדפסות הזרקת דיו. ההבדל העיקרי בין השניים הוא שמדפסות הזרקת דיו משתמשות בדיו להדפסת מסמכים, ואילו מדפסות לייזר משתמשות בלייזרים. מצד שני, מדפסות הזרקת דיו מדפיסות שורה אחר שורה ובדרך כלל מהוות את העבודה היומיומית שלך.

מדפסות הזרקת דיו מרססות טיפות דיו מיקרו דרך זרבובית

אך במקום דיו, מדפסות לייזר משתמשות באבקה הנקראת טונר, מה שהופך את ההדפסה לפריכה וללא כתמים. מדפסות לייזר לעיתים קרובות ממיסות נקודות מהר יותר בנייר ומשתמשות בטונר שבמחסנית ובלייזר כדי למזג אותה עם נייר כדי להדפיס מילים ותמונות.

מדפסות הזרקת דיו אינן זולות, אולם מכיוון שהשימוש בדיו אינו יעיל כמו טונר במדפסות לייזר. זה כמחצית העלות של מדפסת לייזר או הזרקת דיו בעמוד, או בערך 5 עד 10 דולר יותר ממדפסת רגילה, על פי מכון הדפוס הלאומי.

העלות של מדפסת לייזר לעמוד נמוכה משמעותית

מה שאומר שהיא עולה כמחצית ממדפסת רגילה, או כ -5 עד 10 דולר יותר ממדפסת רגילה. עלות מדפסת לייזר של עמוד יחיד תהיה יקרה משמעותית, אך היא תהיה גם נמוכה משמעותית מעלות מדפסת הזרקת דיו עבור אותה כמות דיו, מה שאומר מחיר נמוך בהרבה למדפסת ממוצעת עם דיו רגיל. מַחסָנִית.

העלות של מדפסת לייזר לעמוד נמוכה משמעותית, מה שאומר שהיא עולה כמחצית ממדפסת רגילה, או בערך 5 עד 10 דולר יותר ממדפסת חריגה.

זה יעיל בהשוואה לשימוש בדיו במדפסת הזרקת דיו, אך לא יעיל כמו שימוש במדפסת לייזר או חריגה. זה לא יעיל בהשוואה לשימוש בדיו במדפסת הזרקת דיו ולא יעיל כמו מדפסת רגילה, או בערך 5 עד 10 דולר לעמוד.

באופן דומה

מדפסות לייזר צבעוניות בדרך כלל עולות פחות מרוב מדפסות הזרקת הדיו שמדפיסות עם גופנים קטנים יותר וקווים דקים. מדפסות לייזר מדפיסות מספר רב של מסמכים במהירות ובאיכות גבוהה, אך הן גם מדפיסות מסמכים קטנים יותר בגדלי גופן קטנים וקווים דקים, ולא ביעילות כמו מדפסת רגילה.

עם זאת

אם יש לך תקציב, אנו ממליצים בחום לקנות מדפסת לייזר במחיר סביר במקום זאת. אם אינך בטוח אם ברצונך להדפיס דיו או מדפסת לייזר, עיין במדריך למדפסת הזרקת הדיו והמחסניות הזולות הטובות ביותר שיש. הטונר המשמש מדפסות לייזר אינו מתייבש, ולכן עלות הטונר לעמוד זהה לזו שקונים טונר למדפסת ממדפסת DN.

במאמר זה ריכזנו עבורכם כמה מדפסות לייזר שיעזרו לכם בבחירתכם (גללו מטה למידע נוסף). מדפסות לייזר של HP לא עולות כל כך הרבה בהשוואה למדפסות צבע דומות, אך הן עדיין זולות יותר מרוב המדפסות האחרות.

הטונר, לעומת זאת, נוטה להיות זול יותר ממדפסות הלייזר על בסיס צדדי. הטונר, לעומת זאת, נוטה להיות פחות חסכוני ופחות נוטה לשגיאות מאשר מדפסות צבע אחרות, אך הוא עדיין יקר יותר.

אם אתה מדפיס לעיתים קרובות ולא מייצר מסמכים מורכבים גרפית, השוואת מחירים תעדיף מדפסות לייזר על פני מדפסות הזרקת דיו.

למרות שמדפסת לייזר טובה עולה יותר ממדפסת הזרקת דיו

תגלו שתוכלו לחסוך עלויות בהשוואה למדפסות הזרקת דיו, במיוחד אם אתם משתמשים במחסניות טונר יקרות יותר. אם מסתכלים על עלויות ההדפסה של העמודים, המחסניות המשמשות זולות יחסית – ולכן גם ידידותיות יותר. מדפסות לייזר יקרות יותר ממדפסות הזרקת דיו, אך הן יכולות לחסוך לכם כסף בטווח הארוך. בהשוואה למדפסות הזרקת דיו, מדפסות לייזר צבעוניות טובות נוטות להיות יקרות יותר וחסכוניות יותר. מדפסות לייזר נוטות גם לעלות יותר ממדפסות הזרקת דיו ולהשתמש בטונרים ובמחסניות יקרות, ולכן הן נוטות לחסוך כסף בהשוואה לעמיתיהן הזולים יותר, שמדפיסים בשחור-לבן.

מדפסות הזרקת דיו יכולות להתמודד עם מגוון גדול יותר של סוגי וגדלי נייר מאשר מדפסות לייזר, במיוחד מבחינת גודל העמוד ומספר העמודים.

הדפים של המדפסות הללו לא משתמשים בדיו בגודל של מדפסות לייזר ישנות יותר

ומחסניות שלהן מדפיסות יותר עמודים, כך שזה יכול לקחת חודשים ואפילו שנים למצוא תחליף, תלוי כמה אתה משתמש במדפסת. מדפסות לייזר יכולות להשתמש במחסניות טונר שמדפיסות אלפי עמודים, כך שלא תצטרכו לדאוג להחלפה בזמן הקרוב. מדפסת הלייזר HP Neverstop 1001NW מאפשרת מילוי קל יותר של טונר ללא מהומה ובלבול רב.