כרטיסי רשת

שתף את הפוסט

אם זהו המפגש הראשון שלך עם כרטיסי רשת, ייתכן שחלק זה עשוי להיראות מבלבל ודורש מעט הסבר. רכישת כרטיס רשת יכולה להיות משימה מבלבלת, במיוחד אם אתה קונה כרטיס בפעם הראשונה. בין אם תבחר בכרטיס רשת התומך בתקן תקשורת תלוי במידה רבה בארכיטקטורת הרשת הנוכחית שלך. ממשקי רשת (NIC) יכולים לבצע ביצועים טובים יותר אם הם מוגבלים לסטנדרטים של תקשורת רשת המבטיחים תאימות ויכולת פעולה הדדית.

כאשר מחשב צריך להתחבר לרשת אחרת (למשל לאינטרנט)

משתמשים בנתב לניתוב חבילות הרשת לרשת הנכונה. זה חשוב מכיוון שיש סוגים רבים ושונים של כרטיסי רשת שניתן להשתמש בהם ברשתות שונות. בניית רשת לעסק קטן יכולה להיות עבודה מסובכת, ויש מעורבים בה חלקים רבים. כל מחשב ברשת חייב להיות בעל הציוד המתאים להעברת קבצים ולגישה לשרתים, כך שיהיה חיבור טוב בין המחשב לשרת לנתב.

לקבלת מידע נוסף על הקצאת מתאמי רשת SR

IOV, ו- passthrough למכונות וירטואליות, עיין בתיעוד הרשת של vSphere. חלק זה מסביר את הסוגים השונים של כרטיסי הרשת, את מתאמי הרשת לבחירה וכיצד להגדיר הגדרות רשת ומתאם שונות כדי להשיג את ביצועי הרשת הטובים ביותר. כפי שתואר לעיל, מומלץ לשקול את מערכת ההפעלה על סמך סביבת הרשת בפועל לפני שאתה רוכש מערכת.

אם אתה רוצה להפיק את המרב מהרשת שלך, זכור שכרטיס הרשת הוא רק חלק מהצינור. עיין ברשימה המלאה של כרטיסי הרשת הזמינים בתיעוד הרשת של vSphere כדי לקבל את החלטת הרכישה הטובה ביותר עבורך.

כרטיס הרשת מיושם בדרך כלל כשכבה פיזית בין הנתונים לשכבת החיבור, שהיא שכבה של הרשת המחברת את המכונה לשכבת הרשת הפיזית. המכונה מרובת משתתפים כאשר היא מכילה כמה רמות פיזיות, שלכל אחת מהן הנתונים, הקישורים והחיבורים שלה.

כרטיסי רשת אלחוטיים חייבים להשתמש בטכנולוגיה אלחוטית

כדי לגשת לרשת, ויש להם אנטנה אחת או יותר בכרטיס. עליך לכלול לפחות אנטנה אחת ומקל אנטנה נוסף בכל כרטיס, כך שכבלי אתרנט (Cat5e או Cat6) משמשים לעבודה עם כרטיסים אלה. אם אתה זקוק לכרטיס רשת נוסף, רוב האנשים מתקינים מתאם Gigabit Ethernet של 1000 מגה לשנייה אם כרטיס הרשת המשולב נכשל, אינו נתמך על ידי מערכת ההפעלה או פשוט אינו פועל כראוי. כרטיס הרשת יכול להשתמש בכל יציאת LAN, אך עליו להיות מחובר בכבל אתרנט.

כרטיסי הרחבה (NIC) ניתן לרכוש בנפרד מכרטיס הרשת אם אתה זקוק לחיבור רשת עצמאי נוסף, או שאתה יכול לרכוש כרטיס הרחבה (NIC) בתיבה נפרדת במידת הצורך.

אתה יכול לרכוש כרטיס רשת למחשב הנייד שלך

אם הוא זמין, מובנה בתוך חריץ כרטיס המחשב בצד המחשב הנייד. כרטיסי אתרנט יכולים לתקשר ישירות עם כרטיס האתרנט, ומאפשרים חיבורי רשת של עמית לעמית, דבר שימושי לשיתוף קבצים ישיר. במחשבים מסוימים יש גם "כרטיס אתרנט" היושב ישירות על הכונן הקשיח ומבצע את אותן המשימות כמו כרטיס ה- Ethernet Ethernet. באמצעות "מתג רשת", כרטיסי הרשת מתקשרים זה עם זה על ידי חיבור שני מחשבים ישירות זה לזה.

לדוגמה

אתה יכול להשתמש בכרטיס רשת בעל יציאה אחת למסירת נתוני ליבה, וניתן להשתמש ביציאות אחרות להעברת אותות רגילים. כרטיסי רשת מסווגים כ"מתאמי רשת USB "על בסיס ממשק אוטובוס אחר, או כ"כרטיסי הרחבה" שיכולים להיות כרטיס PCI Ethernet רגיל או כרטיס PCI NIC עם יציאת הרחבה.

כרטיסי אתרנט מסוימים מצוידים במחברי RJ45

בחלק מכרטיסי הרשת הסיבים האופטיים משתמשים ביציאות SFP או QSFP, ואפילו בכמה כרטיסים משתמשים במחברי כידון ואגוזי BNC. אם אין תקן אוטובוס חיצוני, ניתן להשתמש בכרטיסי רשת מבוססי PCI (למשל PCI-3.0) כדי להתאים לחריצים המתאימים.

אם אתה זקוק לחיבור רשת עצמאי נוסף, נדרש כרטיס רשת נפרד אם אתה משתמש ברשת אתרנט. RSS מאפשר למתאמי רשת להתחבר לכרטיסי רשת באמצעות NIC Teaming.

בהתאם לדרישות הרשת שלך

עליך לבחור כרטיס עם זיכרון RAM של לפחות 1 GB ורוחב פס מרבי של 2 GB. אם אתה רוצה להשתמש בכרטיס החדש לשרת, מכיוון שהוא זקוק למהירויות גבוהות יותר כדי להתמודד עם יותר תנועה, הייתי בוחר באחד מהכרטיסים החדשים עם רוחב פס גבוה יותר וקיבולת אחסון. המשמעות היא שעם חריץ לוח אם x8 יש זיכרון של עד 1TB, או בערך אותו מקום כמו כונן קשיח של 2TB. עם זאת, אם יש צורך ברוחב פס גדול יותר, החלק האחורי של המחשב שלך מחובר מחדש למחשב ותופס חריץ PCI.

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן