אתרי אינטרנט 

היקפי הרכישות הגבוהים של הישראלים באתרי האינטרנט בארץ ובחו"ל הם עובדה והפעילות הזו מתרחבת מדי חודש. זו הסיבה שמפעילי אתרי אינטרנט היו צריכים לבצע שינויים מהירים בדרכי הפעולה שלהם כדי שהלקוחות יהיו מרוצים הן מהסחורה והן מהעובדה שהמשלוחים מגיעים אליהם במהירות. אחת השיטות המוצלחות לצורך כך היא שימוש במחסנים לוגיסטיים שבהם מבצעים את כל הפעילות מול הלקוח מהרגע שבו מתקבלת ההזמנה ועד הרגע שבו הלקוח מקבל את החבילות שלו. 

בעלי אתרי אינטרנט רבים שכרו מחסנים בגדלים הנחוצים להם במרלוג"ים הענקיים שקיימים ברחבי הארץ ואחסנו בהם את כל ההיצע של הסחורות אשר מוצע לגולשים. לאחר ביצוע בניית אתרים לעסקים והכנת כל הקטגוריות הרלוונטיות, קל מאד ללקוחות לעבור בין האופציות השונות ולסמן את הפריטים שהם מעוניינים להזמין. עם קבלת הדרישה עובדי המחסן מלקטים את המוצרים הרלוונטיים בעצמם, או תוך שימוש ברובוטים הפועלים בטכנולוגיות מתקדמות. לאחר שכל המוצרים מוכנים, אורזים אותם, מכינים חשבונית ומעבירים את הארגז לטיפול של צוות הלוגיסטיקה למשלוח מהיר. 

פיתוח שיטות לוגיסטיות מתקדמות עבור אתרי אינטרנט 

הצמיחה המהירה של הפעילות העסקית באתרי האינטרנט הובילה את בעלי אתרי אינטרנט לחפש שיטות חדשניות כדי לעמוד בכל היקפי העבודה הללו. יש מקרים שבהם שכרו עובדים ונהגים לביצוע השליחויות הרבות ויש מקרים שבהם בוצע חיבור לחברה שעוסקת בלוגיסטיקה ומעניקה שירותים איכותיים לכל הלקוחות, תוך שמירה על לוחות הזמנים והענקת יחס אדיב לכל לקוח.

הדרך הנוחה היא חלוקת הארץ לאזורים גיאוגרפיים. יש ערים שהתושבים שלהן מעבירים הזמנות רבות וערים אחרות שההזמנות הן דלילות. גם ביישובים הרחוקים יש כאלו שמקבלים מהם הזמנות רבות ואחרים שההזמנות הן מינוריות.

העברת נתונים ללקוחות 

חברות הלוגיסטיקה יצרו סנכרון של כל המידע ובהתאם לכך הן קבעו את ימי המשלוחים לנקודות השונות וזאת כדי ליצור הגעה מהירה ככל האפשר לכל נקודה ברחבי הארץ. בנוסף לכך התחברו לשירות הודעות sms אשר מיידע אוטומטית את הלקוח בכל נקודת זמן מה קורה עם המשלוח שלו, אם הארגז מוכן ומתי הוא צפוי להגיע לביתו של הלקוח. השקיפות הזו היא שיטה נוחה מאד עבור כל אדם שיודע אם עליו להישאר בבית, או לתת הנחיות להשאיר את הארגז מחוץ לדלת. 

הרחבה של אפיקי ההזמנות 

אתרי אינטרנט החלו למכור הרבה מאד סוגים של מוצרים כדי להקל על הציבור ולחסוך את הטרחה של ההגעה למרכזי הקניות. זה התחיל מהדברים הבסיסיים כמו מזון וירקות וזה המשיך לכל תחומי החיים. הישראלים מזמינים בכל אתרי אינטרנט את המוצרים הדרושים להם החל במשחקים לילדים, אופניים, ריהוט, מוצרי חשמל, מחשבים ועוד. 

הקלות של בדיקת הנתונים וקבלת החלטה מהירה מה לרכוש סוחפת את הלקוחות והם נהנים מאד לבצע את ההזמנות ומרוצים עוד יותר מההגעה המהירה של המשלוחים הביתה.