הדרך הטובה ביותר לפתור בעיות עיכול בעזרת קוביות ידידותיות לתזונה

הדרך הטובה ביותר לפתור בעיות עיכול עם קוביות ידידותיות לתזונה.

במאמר זה, נדון בדרך הטובה ביותר לפתור בעיות עיכול עם קוביות ידידותיות לתזונה.

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים סובלים מנפיחות. זה יכול להיות בגלל האוכל שהם אוכלים, אורח החיים שלהם או אפילו מצב רפואי. אבל אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע ולהפחית נפיחות היא לאכול תזונה בריאה.

תזונה בריאה כוללת אכילה מרובה של ירקות טריים, פירות, דגנים מלאים וחלבון רזה. זה כולל גם שמירה על המנות שלך על ידי אי אכילת יתר או אכילה לעתים קרובות מדי. שתייה מרובה של מים יכולה גם לעזור עם זה כי זה עוזר לך להרגיש שובע לפרקי זמן ארוכים יותר ולספוג עודפי מלח בגוף שעלולים לגרום גם לנפיחות.

דרך נוספת להפחית את הנפיחות היא על ידי הקפדה על כמות מספקת של פרוביוטיקה בתזונה שלך – זה חשוב במיוחד אם יש לך בעיה רגישה בבטן או במעיים כמו IBS (תסמונת המעי הרגיז). פרוביוטיקה מצויה באופן טבעי במזונות כמו יוגורט, קימצ'י ומרק מיסו אבל תמיד עדיף לקבל אותם מתוספי מזון כמו

מתי יש צורך לשחרר גזים מהבטן?

תפקידה העיקרי של הקיבה הוא לאגור מזון ומים, לעכל אותם ואז לשחרר את הפסולת. לקיבה יש יכולת טבעית לייצר גזים כתוצאה מהתסיסה. גז זה יכול להשתחרר בשתי דרכים: או באמצעות גיהוק או הפליץ.

גז יכול להיווצר גם באזורים אחרים בגוף כגון המעי הדק, המעי הגס או פי הטבעת. גזים אלו הם בדרך כלל חסרי ריח אך עלולים להיות להם ריח לא נעים אם הם לא משתחררים מהר מספיק.

גז הוא תוצר לוואי של תהליך העיכול. הוא נוצר על ידי החיידקים השוכנים במעיים. גז משתחרר מהקיבה באמצעות שני מסלולים שונים, האחד הוא הפה ואחר דרך פי הטבעת.

אנשים הסובלים מגזים חווים בדרך כלל נפיחות בבטן והתכווצויות אשר ניתן להקל על ידי העברת גזים או גיהוק. הגורמים השכיחים ביותר לגזים הם:

1) אכילת מזון דל סיבים, 2) אכילת יותר מדי מזון בבת אחת, 3) אכילת מזונות המכילים סוכרים מסוימים (לקטוז), 4) שתיית יותר מדי אלכוהול, 5) צריכת משקאות מוגזים כמו סודה או בירה

2. הימנעו ממשקאות מוגזים וממזונות ממותקים

משקאות מוגזים ומזונות ממותקים הם שניהם רעים לקיבה. משקאות מוגזים מקשים על תנועת המזון במערכת העיכול, בעוד שמאכלים מתוקים עלולים לגרום לדלקת ברירית הקיבה.

עלינו להימנע ממשקאות מוגזים וממזונות ממותקים כדי למנוע הצטברות גזים בקיבה ובעיות אחרות הקשורות לעיכול.

כשאנחנו אוכלים יותר מדי, הקיבה נמתחת ומאותתת למוח שהיא מלאה. זהו אות חשוב להפסיק לאכול. הקיבה שלנו מייצרת חומצה הידרוכלורית המסייעת בפירוק המזון. הקיבה מייצרת גם אנזימי עיכול המסייעים בפירוק המזון במעי הדק.

לקיבה יש רירית של תאים ריריים שמגנים עליה מפני חומצות ומיצי עיכול אחרים, כמו גם מפני כל חיידק או וירוס מזיקים שעלולים להימצא במזון שלנו. שכבה של סיבי שריר עוטפת את החלק החיצוני של רירית זו כדי לעזור להעביר מזון דרך מערכת העיכול.

3. התעמלו באופן קבוע

מאמר זה יחקור את שגרות האימון הטובות ביותר לבניית ליבה חזקה.

לעתים קרובות מתעלמים משרירי הבטן, אך הם חיוניים לתמיכה והנעה של עמוד השדרה. ליבה חזקה יכולה גם לעזור לך להימנע מכאבי גב ולשפר את היציבה שלך, מה שחשוב למראה בטוח ומושך.

התרגילים במאמר זה יעזרו לך לבנות ליבה חזקה על ידי מיקוד לכל שרירי הבטן העיקריים. תלמדו גם איך לעשות אותם בצורה נכונה כדי שלא תפצעו את עצמכם או תבזבזו את זמנכם על מהלכים לא יעילים.

4. שקול פרוביוטיקה

מערכת העיכול האנושית היא מערכת מורכבת ועדינה שאחראית על פירוק המזון לחומרים מזינים, הנספגים לאחר מכן בגוף. על מנת לשמור על בריאותה של מערכת זו, חשוב לכלול פרוביוטיקה בתזונה.

פרוביוטיקה היא חיידקים חיים שיכולים לעזור לאזן את המיקרוביום של המעי ולתמוך בבריאות העיכול הכללית. הם יכולים גם לספק יתרונות רבים אחרים כגון הפחתת גזים, נפיחות, שלשולים ועצירות.

על מנת לשמור על מעיים בריאים, חשוב לאכול מזונות עשירים בסיבים. פרוביוטיקה חשובה גם למעיים מכיוון שהיא עוזרת לעיכול ולחסינות. פרוביוטיקה ניתן למצוא ביוגורט, קפיר, כרוב כבוש, מרק מיסו וקימצ'י.
עבור פרטים מורחבים בנושא של איך בונים קוביות בבטן? ניתן לבדוק כאן: thebodyfitgymbuddy.com

להלן דוגמה למבוא חזק:

"פרוביוטיקה חיונית לשמירה על מעיים בריאים." "הם עוזרים לעיכול ולחסינות". "אפשר למצוא פרוביוטיקה ביוגורט, קפיר, כרוב כבוש, מרק מיסו וקימצ'י".

5. הימנע מסוגים מסוימים של מוצרי חלב

מהם הסימנים של כיבי קיבה?

-כאבי בטן או אי נוחות

-בחילה

-הֲקָאָה

-אובדן תיאבון

-ירידה במשקל

-תחושה שאתה צריך להקיא, אבל שום דבר לא עולה.

הקיבה האנושית היא איבר שרירי המכיל מזון ונוזלים. הקיבה כוללת ארבעה חלקים: הוושט, התריסריון, המעי הדק והמעי הגס.

הקיבה מחולקת לשני חלקים: חלק תחתון הנקרא קרקעית הקרקע וחלק עליון הנקרא הגוף (או קורפוס). קרקעית העין נמצאת במגע עם הוושט ואחראית על ערבוב המזון עם מיצי העיכול כדי לפרק אותו. גוף הקיבה מתכווץ כדי לערבב מזון עם מיצי קיבה לפני העברתו לאיברים אחרים במערכת העיכול.